Zaraď Literatlík medzi svoje obľúbené stránky Nastav Literatlík ako svoju domácu stránku Odporuč Literatlík svojim priateľom
Príhovor člena redakčnej rady č.1

Júnový rozštek # Vilo

Máj, lásky k literatúre čas odplavili víkendové dažde, z húštia sa k nám nenápadne prikradol jún, mesiac poľovníctva a Vám na monitore zrazu šteká nejaký podivný havko.
Nie, nie je poľovnícky, je literárny!
Môžete ho nakopnúť, ale možno vám natrhne nohavicu. Môžete mu dať zvyšky od večere, no možno ho to neuspokojí a ociká vám muškáty... každopádne... vytriasli sme posledné drobné z peňaženky, rezervovali sme si doménu a rozhodli sme sa robiť časopis.
Časopis, ktorý, hoci ho bude svrbieť kupírovaný chvost a krátke a tenké nôžky ho nie vždy poslúchnu, bude mať ten správny ňufák na dobrú literatúru, časopis, ktorý bude najlepší ňufák človeka.
A ako šéfredaktor tohto ňufáka si vám dovolím teraz predstaviť všetky existujúce aj pripravované sekcie Literatlíka:

Rozštek vám v každom čísle prinesie aktuálny príhovor jedného z redaktorov Literatlíka.
Názvy sekcií Poézia a Próza hovoria samé za seba. Ak máte chuť alebo hoci len pachuť niekde na končeku jazyka a nebojíte sa potenciálnej a veľmi pravdepodobnej kritiky, pošlite nám e-mailom svoje básne, poviedky, romány, atď... Prečítame si ich, zvážime a ak nám to pud sebazáchovy kategoricky nezakáže, zverejníme ich v niektorom z ďalších čísel Literatlíka.
O čo pôjde v sekcii Hudba je tiež viac-menej jasné. Na týchto stránkach nájdete profily svetoznámych aj menej svätoznámych kapiel, recenzie CD, pozvania na koncerty a podobne. Ak hráte, spievate, či si len tak po večeroch bezcieľne trashujete na svojom ukulele, neváhajte a dajte nám o sebe vedieť.
Bez náhubku je sekcia, ktorá sa chce venovať vašej poézii a próze síce zaujímavej svojou kvalitou, avšak nie príliš konzistentnej s akademickým stredným prúdom. Inštrukcie nebudem opakovať, ak máte akýkoľvek básnický alebo prozaický úlet, o ktorom si myslíte, že má väčšie ambície, ako len ležať na dne vášho šuplíka, nezdržujte a mailujte.
Vizuál je možno trochu mätúci názov pre sekciu orientovanú na všetky formy vizuálneho umenia... Maľba, grafika, fotografia, koláž, linoryt, lept, plagát... Čokoľvek nám pošlete, nás poteší.
Recenzie budú onedlho plné recenzií, autora na zjedenie vám zas občas prinesie sekcia Hot Dog. S horčicou, či bez horčice, toto bude to najlepšie, čo vám budeme schopní v aktuálnom čísle Literatlíka predstaviť.
Cvičák je inštancia, v ktorej sa obvykle objavia autori, ktorí ešte úplne nedorástli na to, aby sme ich samostatne publikovali, no v ich prípade je to už len na krok od samostantného bloku v Literatlíku.

Literatlík si nekladie za cieľ konkurovať literárny portálom, ktoré sú už na slovenskom Internete etablované, skôr sa snaží vyplniť medzeru, ktorá tu existuje, a v pravidelných intervaloch prinášať kvalitný obsah, ako to robia klasické, "papierové" časopisy. Aby sme sa však vyhli prílišnej strnulosti, ktorou takéto časopisy obvykle trpia (vydá sa ucelené číslo, potom mesiac, dva, tri nič a opäť ďalšie číslo), Literatlík obsahuje tiež sekciu Literaturista, čo je vlastne denne aktualizovaný weblog (nielen) o literatúre a umení.

Dúfame, že všetko dobre dopadne, a na rozlúčku vrtíme chvostom...

Za redakciu šéfratlík Vilo.

www.literatlik.sk - Internetový časopis nielen o literatúre a umení © 2004 www.literatlik.sk - tvoj ňufák na dobrú literatúru (www.literatlik.sk)