ROZŠTEK
Príhovor člena redakčnej rady č.2

Júlový rozštek # Mário

Buďte vrelo pozdravení, čitatelia Literatlíka.
Vyzerá to tak, že prvé číslo sa ujalo. Prišli nám prvé maily a prvé ohlasy a máte veľké šťastie, že väčšinou pozitívne, lebo inak by sme sa ešte viac snažili a ešte viacej potu prelievali a o chvíľu by sme boli bezkonkurenčnou literárno-audiovizuálnou stanicou.
Hlavný diel chvály ste nadelili grafickej stránke Literatlíka, nuž vedzte, že tú spáchal a ďalej bude páchať náš šéfredaktor Vilo. Pár kladných bodov sa ušlo autorom poézie a prózy, pár textom kapely PhB. Objavili sa prvé pripomienky, suché porotcovské bodovanie uverejnených diel vám vraj nestačí a radi by ste sa k nim hlbšie vyjadrili. Mám taký pocit, že niekto sa už snaží, aby vám tento prepych umožnil. Zaznamenali sme aj dopyt po diskusnom fóre, toto sa však nebude realizovať. Vilo už kdesi vysvetlil, prečo a ja iba zopakujem, že fórum je kapacitne náročné a akčnosťou sa od zasielania komentárov v Literaturistovi príliš nelíši. K vizuálnej rubrike sa tiež návštevníci správali priateľsky a otvorene, asi ako samotné obrazy, ktoré vám Mišo touto cestou sprístupnil.
Podarilo sa nám zhromaždiť a umiestniť niekoľko knižných titulov, po ktorých sa oplatí siahnuť (priznám sa, že pri tejto činnosti som sa pasívne ukrýval) a podarilo sa nám zohnať niekoľko zaujímavých internetových odkazov.
No a najživšou, už spomenutou časťou Literatlíka bol pochopiteľne Literaturista. Jeden príspevok striedal druhý, kým prišiel tretí, na pozadí prvého a druhého sa komentovalo odušu. Príspevky boli žánrovo rovnako pestré ako celý obsah časopisu. Tu nám neostáva iné len dosiahnuté tempo udržať či zvýšiť.
Okrem mailov a ohlasov nám prišli aj ponuky na uverejnenie. V júlovom čísle sme pre Vás pripravili čerstvú porciu prózy a poézie, nové obrazy a novú kapelu, tentokrát bratislavskú rockovú Scestu. Zahĺbte sa teda s nami do čítania, do pozerania a do počúvania, otvorte zmysly a ak sa vám nový obsah zapáči, dajte nám vedieť. Ak sa nezapáči, neprepadávajte panike. To máme na starosti my. Vy len pekne sformulujte, čo sa vám nepáči a čo by podľa vás mohlo byť lepšie a pošlite nám to. Nech máme z každého čísla rovnakú radosť ako z prvého.

Za literatlík sa rozštekal Mário alias Creeping Pig.

www.literatlik.sk - Internetový časopis nielen o literatúre a umení © 2004 www.literatlik.sk - tvoj ňufák na dobrú literatúru (www.literatlik.sk)